تبلیغات
مجله سلامت {[ پزشکی ]} - مطالب هفته چهارم مرداد 1390
مجله سلامت {[ پزشکی ]} برای افزایش بهداشت روانی و سلامت جسمانی ایجاد شده است
چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهیم؟
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:50
پیج رنك گوگل (Google Page Rank) یك عدد بین ۰ تا ۱۰ می باشد كه گوگل برای رتبه بندی نتایج خود از آن استفاده می كند.

آیا می دانید ۸۵ درصد بازدیدگنندگان واقعی یك وبسایت را موتورهای جستجو باعث می شوند؟

آیا می خواهید سایت شما در صفحه اول و بالاترین رتبه های نتایج گوگل ظاهر شود؟

آیا می دانید روش های قرار گرفتن در رتبه های برتر موتورهای جستجو امروزه به یك علم تبدیل شده؟

پیج رنك گوگل (Google Page Rank) یك عدد بین ۰ تا ۱۰ می باشد كه گوگل برای رتبه بندی نتایج خود از آن استفاده می كند.

افزایش رتبه سایت در گوگل = افزایش بینندگان موثر سایت

یکی دیگر از راه های افزایش بازدید کنندگان کار کردن بر روی کلمات کلیدی است.


توصیه هایی برای وب مسترها جهت بهبود وب سایت

- همیشه یك سایت مفید با اطلاعات زیاد كه محتوای سایت شما را به درستی نمایش می دهد داشته باشید.

- وب سایت خود را در گوگل و موتورهای جستجو گر دیگر ثبت (Add) نمائید.

- حتما در وب سایت خود صفحه ای جهت نقشه سایت (Sitemap) ایجاد نمائید كه به بخش های مهم سایت اشاره كند و لینك ساده هر بخش در آن موجود باشد.

- اگر نقشه سایت (Sitemap) حاوی بیش از ۱۰۰ لینك است ، باید به چند صفحه تقسیم شود.

- آدرس نقشه سایت خود را در بخش Google Webmasters ثبت نمائید.

- لینك دادن سایت های دیگر به سایت شما باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در نزد گوگل می شود.

- وب سایت خود را در فهرست های اینترنتی (Directory) نظیر Dmoz ، یاهو (Yahoo Directory) و Wikipedia ثبت نمائید.

- هر صفحه سایت باید از یك لینك متنی (Static) امكان ورود داشته باشد.

- به كلماتی كه كاربران شما ممكن است در موتورهای جستجو تایپ كنند ، بیاندیشید و آنها را در صفحاتتون درج نمائید.

- سعی كنید تا از متن به جای تصاویر برای نمایش نام های مهم ، محتوا و لینك ها استفاده نمائید.

- برای تصاویر موجود در وب سایت مشخصات Title و Alt را به درستی درج نمائید.

- لینك های نامعتبر (غیر منتهی به هیچ صفحه ای) كه معروف به Broken Link هستند را تصحیح نمائید.

- ساختار HTML وب سایت خود را با استاندارد های HTML سازگار نمائید.

- اگر از URL های پویا (Dynamic) استفاده می نمائید ، پارامترها را كوتاه و اعداد را كم در نظر بگیرید.

- لینك های یك صفحه را كمتر از ۱۰۰ لینك در نظر بگیرید.

- از یك مرورگر متنی مثل Lynx جهت تست سایت تون و بررسی آن از دید موتورهای جستجوگر استفاده نمائید ، زیرا موتورهای جستجو سایت شما را همانند آنها مشاهده می كنند.

- اگر از ویژگیهای خاص یا جذابی (Effect) مثل JavaScript ، Flah ، DHTNL ، Frame ، Session ID ، Cookie برای نمایش اطلاعات استفاده می نمائید ، به یاد داشته باشید كه موتورهای جستجو ، هیچ كدام از آنها را نمی توانند مورد بررسی و فهرست (Index) قرار دهند.

- اجازه دهید كه موتورهای جستجوگر ، وب سایت شما را بدون هیچ Session ID یا آرگومانی (پارامتر) جستجو نمایند ، این تكنیكها مناسب برای ردیابی رفتار هر كاربر به صورت انفرادی است ، اما الگوی دستیابی موتورهای جستجوگر فرق می كند. در ضمن چون Bot های موتورهای جستجو ممكن است نتوانند تشخیص دهند كه URL های متفاوتی كه در اصل یك صفحه هستند ، در این صورت ممكن است جستجوی سایت شما و فهرست شدن تمامی صفحات سایت تان در موتورهای جستجو ، نا تمام بماند.

- مطمئن شوید كه وب سرور شما از If-Modified-Since HTTP header پشتیبانی می كند ، این كار از مصرف زیاد از حد پهنای باند (Bandwidth) ‌سرور شما و سرریز شدن آن جلوگیری می كند.

- از robots.txt در وب سایت خود استفاده نمائید. این فایل به موتورهای جستجو می گوید كه چه پوشه هایی از سایت شما می توانند مورد جستجو قرار گیرند یا چه پوشه هایی نمی توانند. از درج مقادیر در این فایل اطمینان حاصل نمائید ، زیرا نمی توان جلوی آنها را گرفت . در ضمن می توانید از بخش وب مسترهای گوگل (Google Webmasters) جهت بررسی و تست آن استفاده نمائید.

- با استفاده از robots.txt از دیدن صفحات نتایج و دیگر صفحاتی كه به صورت اتوماتیك تولید می شوند (مانند نتایج جستجو) جلوگیری نمائید.

- از ثبتِ نام های (Domain) سایت های معروف با غلط املایی یا فریب كاربران ، جلوگیری نمائید.

- از بكارگیری لینك یا متون مخفی ، كلمات تكرار شده یا گمراه كننده جلوگیری نمائید.

- از ایجاد صفحات مخفی ، انتقال های فریبنده (Redirect) ، همچنین سایت یا صفحات تكراری ، جلوگیری نمائید.

- صفحات را برای كاربران و بازدید كنندگان ایجاد نمائید نه برای موتورهای جستجو

- از لینك دادن به سایت هایی كه به گونه های زیر هستند ، جلوگیری نمائید:

- لینك دادن در جهت بالا بردن رتبه سایت (Page Rank)

- لینك به سایت های هرزنامه (Spammer) و سایت هایی كه بد دانسته می شوند (مثل سایت های متقلب)

- لینك های متقابل مفرط یا معاوضه لینك مفرط

- خرید و فروش لینك هایی كه رتبه (Page Rank) سایت را بالا می برند. (گوگل از لینك ها جهت تشخیص شهرت برای رتبه بندی سایت ، استفاده می كند)


»
مصرف ۰٫۰۱ درصد برق جهان سهم گوگل شد!
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:49
برای این همه کاربر تعداد زیادی سرور لازم است تا بتواند حجم عظیمی از اطلاعات را در خود نگهداری کند . شاید باورکردنی نباشد اما گوگل دارای ۹۰۰۰۰۰ سرور می باشد در حال حاضر این سرورها میزان مصرف برق پایین تری نسبت به نسل قبلی خود داشتند و این سرورها ۰٫۰۱ درصد از میزان برق مصرفی در جهان است .

گوگل شرکتی است عظیم که توسط لری پیج و سرگئی برین پایه گذاری شد و به مرور توانست با ایده های خلاقانه در زمینه خدمات و ارایه نتایج جستجو ی بهتر با استفاده از الگوریتم خاص خود یاهو و مایکروسافت را از دور خارج کند و پیشرو در ارایه خدمات مبتنی بر وب همچون جی میل ، یوتیوب ، فیدخوان مبتنی بر وب تحت نام google reader ، خدمات جستجوی سایت و تصاویر و نیز نقشه های ماهواره ای می باشد .گوگل سرعت در خدمات خود را مدیون سرورهای قدرتمندی است که محل ذخیره سازی اطلاعات موجود در اینترنت و نیز اطلاعات کاربران خود است.

برای این همه کاربر تعداد زیادی سرور لازم است تا بتواند حجم عظیمی از اطلاعات را در خود نگهداری کند . شاید باورکردنی نباشد اما گوگل دارای ۹۰۰۰۰۰ سرور می باشد در حال حاضر این سرورها میزان مصرف برق پایین تری نسبت به نسل قبلی خود داشتند و این سرورها ۰٫۰۱ درصد از میزان برق مصرفی در جهان است .

 گوگل در سال ۲۰۰۷ برای کم مصرف تر شدن سرورهای خود برنامه ریزی کرد . قبلا میزان مصرف سرورهای گوگل معادل یک صدم برق مصرفی جهان بود که همین میزان هم از لحاظ هزینه وزنه ای سنگین برای گوگل به حساب می آمد. حال گوگل توانسته میزان مصرف برق سرورهای خود را به رقم قابل ملاحظه ای کاهش دهدو علاوه بر استفاده از سرورهای بهینه تر در خصوص استفاده از انرژی پاک و سبز سرمایه گذاری هایی کرده است و شرکتی پیشرو در این زمینه بحساب می آید.


»
دختر ۱۵ ساله انگلیسی قهرمان مسابقات جهانی اکسل مایکروسافت!
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:49
اگر چه باورنکردنی به نظر می‌رسد اما این دختر ۱۵ ساله موفق شده است از میان ۲۲۸ هزار شرکت‌کننده این رتبه را از آن خود کند.

به گزارش فارنت و به نقل از گیزمودو یک دختر ۱۵ ساله انگلیسی موفق به قهرمانی در مسابقات جهانی برنامه اکسل شرکت مایکروسافت شد.

اگر چه باورنکردنی به نظر می‌رسد اما این دختر ۱۵ ساله موفق شده است از میان ۲۲۸ هزار شرکت‌کننده این رتبه را از آن خود کند.


مرحله پایانی این رقابت‌ها در سن‌دیگو کالیفورنیا برگزار شد جائیکه ربکا ریکوود از منطقه کمبریج‌شایر انگلیس نوانست با پاسخ درست به تمامی سوالات در مدت زمان مقرر و با استفاده از اکسل ۲۰۰۷  مقام اول را به خود اختصاص دهد.

ربکا ریکوود با کسب مقام اول توانست جایزه ۵ هزار دلاری این مسابقات را کسب کند تا شاید با آن ۴۱ بار آفیس ۲۰۰۷ خود را به آفیس ۲۰۱۰ ارتقاء دهد!


»
فیس بوک نرم افزار مسنجر خود را منتشر کرد
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:49
فیس بوک بعد از ظهر سه شنبه نرم افزار موبایلی را معرفی کرد که بطور مستقل قابلیت چت گروهی را برای سیستم عاملهای موبایل فراهم می سازد. این نرم افزار مجانی در حال حاضر برای دانلود در دسترس عموم است. از مهمترین ویژگی های این نرم افزار می توان به اشتراک گذاشتن مکان ها، اشتراک گذاشتن عکس ها و مهمتر از همه قابلیت ارسال سریع پیغامها به یک دوست و یا یک گروه از دوستان در فیس بوک اشاره کرد.

این نرم افزار در حال حاضر برای تلفن های اندروید، BlackBerry و همچنین iphone، iPod touch و iPad موجود می باشد. (هر چند که این app هنوز بخوبی بر روی ipad با صفحه نمایش بزرگ کار نمی کند)

فیس بوک سفارش این نرم افزار مسنجر را به شرکت Beluga در ماه مارس داده بود و به نظر می رسد که چندی از اعضای تیم Beluga دست در ایجاد این App داشته اند. به نظر می رسد زمان انتشار این APP به همراه امکانات آن پاسخی مستقیم به شبکه اجتماعی گوگل + باشد.

یکی دیگر از امکانات این نرم افزار huddles نام دارد که امکان چت فوری را فراهم می سازد.

فیس بوک بارها این موضوع را رد کرده است که اطلاعیه های عجولانه اخیر این شرکت و برخی از سرویس های آن مانند گفتگوی ویدیویی به کمک اسکایپ، در پاسخ به گوگل پلاس بوده است. فیس بوک همچنین اعلام کرده است که نرم افزار جدید این شرکت نیز پاسخی به نرم افزار گوگل پلاس نیست. با توجه به اینکه گوگل+ تنها با گذشت یک ماه موفق به جذب 25 میلیون کاربر شده است.

به هر حال با توجه به شواهد اخیر مشکل می توان تصور کرد که فیس بوک احساس خطر نکرده باشد و در حال مقابله با قابلیت های خوب گوگل پلاس نباشد.

این نرم افزار را می توانید از دانلود سنترهای سیستم عامل موبایل خود بصورت مجانی دریافت کنید.


»
آزمایش سریع‌ترین هواپیمای جهان
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:48
سریعترین هواپیمای دنیا که روز سه شنبه توسط پنتاگون آزمایش شد قادر است با سرعت بی نظیر 21,000 کیلومتر در ساعت یا 5.8 کیلومتر در ثانیه پرواز کند! این هواپیما فاصله بین لس آنجلس تا نیویورک را در 12 دقیقه طی می کند.

سریعترین هواپیمای دنیا که روز سه شنبه توسط پنتاگون آزمایش شد قادر است با سرعت بی نظیر 21,000 کیلومتر در ساعت یا 5.8 کیلومتر در ثانیه پرواز کند! این هواپیما فاصله بین لس آنجلس تا نیویورک را در 12 دقیقه طی می کند. قبل از اینکه در مورد فناوری ساخت این هواپیما هیجان زده شوید باید بدانید که این هواپیمای بدون سرنشین توسط آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی پنتاگون برای استفاده های نظامی تولید شده است.

براساس گزارش Wall Street Journal این هواپیمای بدون سرنشین، HTV-2 یا Hypersonic Technology Vehicle 2 ( وسیله با فناوری مافوق صوت) قادر است سرعت خود را به 13,000 مایل در ساعت (21,000 کیلومتر در ساعت) برساند.

ارتش امریکا تمایل دارد تا هواپیمای بدون سرنشین سریعی را تولید کند که قادر باشد به هر منطقه از دنیا در کمتر از یک ساعت سفر کند. این هواپیما قادر است راکت های جنگی با خود حمل کند و در عملیات های نظامی از آنها استفاده کند.

امریکا، سریعترین هواپیمای دنیا را آزمایش كرد

در آزمایش اولیه که در روز سه شنبه انجام شد تنها دو دقیقه پس از پرواز، ارتباط بین محققین پنتاگون با هواپیما قطع شد. قرار است آزمایشات دیگری در این هفته انجام شود، هرچند نمی توان آزمایشات را بصورت تصویری و زنده دنبال کرد اما می توان نتایج آن را ازطریق توییتر دنبال کرد.


»
شگرف ترین پدیده در این عکس چیست؟
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:48
در این عکس که هفته ی گذشته از پایین یک کوه پربرف و آسمانی پرستاره گرفته شده، چشم اندازهایی بسیار کمیاب دیده می شود.

در این عکس که هفته ی گذشته از پایین یک کوه پربرف و آسمانی پرستاره گرفته شده، چشم اندازهایی بسیار کمیاب دیده می شود. در این نما، آسمانی بکر و پاکیزه بر فراز ستیغ کوه 2,600 متری Cerro Paranal دیده می شود، البته آسمان های صاف برای کوهستان پارانال به هیچ وجه پدیده ای غیرعادی به شمار نمی آید. این یکی از دلایلی بوده که این کوهستان برای برپایی رصدخانه ی جنوبی اروپا و تلسکوپ بسیار بزرگ آن برگزیده شده.

شگرف ترین پدیده در این عکس چیست؟

اگر شمار فراوان ماهواره هایی که اکنون در مدار زمین قرار دارند را در نظر بگیریم، آن رد نورانی ماهواره که در بالا، سمت چپ تصویر، غرق در نور خورشیدِ در حال دمیدن است نیز چیز شگفت انگیزی نخواهد بود. و همچنین رد بلند و درخشان یک شهاب را نیز اغلب در این هنگام از سال می توان دید. تیر شهابی که در انتهای سمت راست این صحنه دیده می شود، از آنِ یکی از شهاب های بارش شهابی سالانه ی برساوشی است که انتظار می رود اوج آن فردا جمعه، 12 اوت باشد.

در حقیقت نادرترین پدیده ی درون این عکس، "برف" است. Cerro Paranal در بیابان آتاکاما در آمریکای جنوبی واقع شده است که به عنوان خشک ترین نقطه ی سیاره ی زمین شناخته می شود.

 

واژه نامه:

Cerro Paranal - Paranal - European Southern Observatory - Very Large Telescope - satellite - meteor - Perseid meteor

 


»
رؤیای گوگل؛ جستجو می‌كنم قبل از آن كه درخواست كنید!
نوشته شده توسط دانلود کتاب * در ساعت 23:45
در آینده ای نه چندان دور ممكن است شما در حال قدم زدن در خیابان باشید و ناگهان تلفن همراه شما زنگ بخورد و صدایی به شما بگوید در آن طرف خیابان ، نمایشگاهی از آثار یك هنرمند وجود دارد كه همیشه در گوگل جستجو می كردید!

این دیدگاه بلند پروازانه اریک اشمیت مدیر عامل گوگل از آینده است. اما نباید فراموش كرد اریك اشمیت بی شك این رویا را روزی به حقیقت خواهد رساند . اشمیت در كنفرانش TechCrunch این سخنان را به زبان آورد.

 او اعتقاد دارد گوگل به سمتی از فناوری حركت می كند كه شخص به محص اینكه به چیزی نگاه كرد اطلاعات برای او جستجو و در اختیارش قرار داده شود .


فنآوری گوگل در آینده

این حرفها بیشتر به داستان های علمی تخیلی شباهت دارد كه به شما می گوید در هر لحظه كه به چیزی كه قبلا نه یك كلمه در مورد آن شنیده اید و نه دیده اید می توانید اطلاعات كامل كسب كنید!


»